Rozdzielnia prądu – lokalizacja

Bardzo istotną kwestią w temacie instalacji elektrycznej jest umiejscowienie głównej rozdzielni prądu w domu, czy innym lokalu. Jest to źródło zasilania całej rozprowadzonej instalacji w mieszkaniu, wobec tego to właśnie tutaj będziemy sprawdzać, czy doszło do awarii czy uszkodzenia.

panele ochronne przegrody akustyczne panele dźwiękochłonne

Często wystarczy tylko włączyć bezpiecznik, który na skutek przeciążenia sieci „wyskoczył”. Poza tym w razie zaistniałego zagrożenia, to właśnie rozdzielnia posłuży do całkowitego odłączenia od sieci budynku.

Wobec tego dostęp do niej nie powinien być utrudniony, ale też nie musi stanowić zewnętrznej widocznej instalacji. Dlatego też, bardzo często rozdzielnia umieszczana jest blisko drzwi wejściowych, gdzie nie stanowi elementu psującego aranżację wnętrza. Poza tym bez trudu można zabudować ją w szafie wnękowej w garderobie. Jednak z drugiej strony współczesne wersje są już bardzo nowoczesne i przyjmują bardzo ciekawe formy, dlatego łatwo można dopasować je do aranżacji wnętrza.


wynajmujemy przyssawki na zlecenie wynajem przyssawek zleć wynajem przyssawek Stosowanie miniładowarki ma swoje minusy i plusy duar.eu