Ogrzewanie schodów oraz wjazdu do garażu – elektryczne kable grzejne

Okazuje się, że instalacje elektryczne to nie tylko doskonały sposób na doprowadzenie prądu do domu, uzyskanie światła, czy nawet zabezpieczenie przed włamaniem. Rozprowadzenie instalacji specjalnymi kablami może posłużyć także do ogrzewania naszych schodów oraz podjazdów. Kable te można spiąć razem poprzez opaski poliamidowe, dzięki czemu zmniejszy się nieporządek podczas instalacji. Myśląc o ogrzewaniu nie zapominajmy, że istotne będzie również oświetlenie schodów.

Tak, tak nie pomyliłam się dokładnie o to chodzi, system rozprowadzania elektrycznych kabli grzejnych ma za zadanie podgrzewać wszelkie powierzchnie, pod którymi został rozprowadzony. Takie działanie jest niezwykle istotne na wspomnianych zewnętrznych powierzchniach przed domem w okresie zimowym.

Chodzi przede wszystkim o uniknięcie zalegania śniegu przed wjazdem do garażu, a szczególnie powstawania warstwy lodu, która mogłaby przyczynić się do upadku na schodach. Podobne zastosowanie spotykamy na dachach budynków oraz w rynnach.

Takie rozwiązanie to skuteczna instalacja, którą kładzie się na całym podjeździe lub tylko na torach jezdnych, co znacznie obniża inwestycje.

fitness.wspolczesnamedycyna.com.pl