Ogrodowe instalacje

O ile instalacja zewnętrza prowadzona na budynku, wykonywana jest tak jak jej wewnętrzny odpowiednik, to w przypadku typowej instalacji ogrodowej jest trochę inaczej.

Zasadnicza różnica polega na konieczności zastosowania innego rodzaju kabli, w tym przypadku stosuje się specjalne wielożyłowe kable przystosowane do prowadzenia w ziemi, nierzadko połączone przez opaski poliamidowe. Takie instalacje służą do podłączenia wielu ciekawych urządzeń i elementów dekoracyjnych ogrodu w postaci ciekawych rozwiązań oświetlenia czy zasilania fontanny, czy pompki w oczku wodnym.

Poza tym wszelkie nowoczesne udogodnienia w postaci mechanizmów otwierających bramę, furtkę, drzwi garażowe, czy możliwość działania wideodomofonu, również wymaga doprowadzenia odpowiedniego kabla, który najczęściej prowadzony jest przez piwnice i ścianę zewnętrzną budynku. Warto pamiętać o odpowiednim układaniu kabli w specjalnych osłonowych rurach, które nie tylko zabezpieczają je przed uszkodzeniem, ale także zdecydowanie ułatwiają rozprowadzenia kabli.

łata pomiarowa silownia.dorrian.eu http://www.bamartech.pl/oczyszczalnie_6.html